1. Introduction. – 2. Literature Review. – 3. Methodology. – 4. Data Analysis. – 5. Discussions. – 6. Conclusions and Recommendations.
1. Introduction. – 2. Literature Review. – 3. Methodology. – 4. Data Analysis. – 5. Discussions. – 6. Conclusions and Recommendations.
Background:
Albania negotiations for the country's EU membership formally began on
Pranvera Beqiraj
1. Beqiraj P, ‘Bashkimi Evropian dhe Sovraniteti Parlamentar: Në këndvështrimin e
Дослідницька стаття
РОЛЬ ПАРЛАМЕНТУ АЛБАНІЇ В ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС ЧЕРЕЗ АПРОКСИМАЦІЮ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА (СІЧЕНЬ 2018 РОКУ – ГРУДЕНЬ 2023 РОКУ)
Пранвера Бетірай*, Доріна Діпалі і Крістінка Янче
АНОТАЦІЯ
Вступ. Переговори Республіки Албанія (далі - Албанія) щодо членства країни в Європейському Союзі (ЄС) офіційно розпочалися 19 липня 2022 року. Процес полягатиме, зокрема, у наближенні національного законодавства до acquis ЄС, яке поділено на шість тематичних кластерів. Албанія повинна досягти повної відповідності законодавства країни до acquis ЄС та його успішного впровадження. Переговори та наступне членство в ЄС сприятимуть демократизації та зміцненню верховенства права в Албанії. У цьому дослідженні розглядається роль Парламенту Албанії (далі – Парламент) в процесі інтеграції в ЄС через апроксимацію національного законодавства. Це підготовче дослідження служить наріжним каменем для подальшої роботи над проблемою і академічних досліджень щодо участі албанського парламенту в європейській інтеграції через процес наближення національного законодавства. Таким чином, для кращої апроксимації національного законодавства до законодавства ЄС, рекомендується, щоб Парламент посилив тенденцію до ухвалення законів, спрямованих на цей процес.
Методи. Було проведено перехресне дослідження з метою вивчення законодавчої діяльності Парламенту у період з 2018 до 2023 роки щодо наближення національного законодавства до acquis ЄС. У дослідженні використовувався підготовчий аналіз для вивчення щорічної кількості законів, прийнятих і наближених до законодавства ЄС. Надійні джерела з Офіційних журналів Албанії були використані для збору даних про закони, прийняті та наближені протягом досліджуваного періоду, що забезпечує розуміння загальної кількості законів, прийнятих та наближених за кожен рік, а також про відповідний акт ЄС, і кластери розділів переговорів.
Результати та висновки. Аналіз ролі Парламенту, щодо європейської інтеграції за допомогою наближення національного законодавства з 2018 до 2023 роки, підкреслює багатовимірний характер процесу інтеграції та важливий внесок, зроблений до цього часу законодавчою владою. Протягом періоду, вказаного у статті, Парламент доклав важливих зусиль для наближення національного законодавства до законодавства ЄС, про що свідчать результати дослідження. На основі даних цієї роботи було виявлено різницю, яка піддається кількісному вимірюванню, між загальною кількістю законів, ухвалених і наближених Парламентом з 2018 до 2023 року. Висновки та рекомендації дослідження забезпечують повне розуміння проблем і можливостей апроксимації албанського законодавства до acquis ЄС та втілення програми європейської інтеграції країни.
Ключові слова: Парламент Албанії, процес інтеграції, апроксимація національного законодавства, acquis ЄС, Офіційний журнал.